Srijeda, 24 Juna, 2026

Otvorena izložba „50 za 50 – Oni su nas učili“

Ne propustite

U prostorijama Doma omladine u Banjaluci, 12. oktobra 2023. godine, svečano je otvorena izložba „50 za 50 – Oni su nas učili“ koju su pripremile članice strukovnog udruženja – Društvo konzervatora Srbije.

Izložbu je svečano otvorila Jasna Milešević, direktor Zavoda i tom prilikom istakla značaj dugogodišnje saradnje Zavoda sa Društvom konzervatora Srbiji. Autorke izložbe su istoričar umjetnosti Vera Pavlović Lončarski, arheolog Maja Đorđević, etnolog dr Mirjana Đekić i arhitekta Кatarina Maksimov koja je govorila o izložbi.

Postavku čini pedeset fotografija doajena konzervatorske struke, pažljivo biranih sa idejom da se predstavi pojedinačna osobenost svakog od njih, a svaku prati poneka anegdota koje se prisjećaju njihove kolege. Izložba ima cilj da široj publici približi ulogu i značaj konzervatora u zaštiti kulturne baštine.

Izložba će biti dostupna za posjetioce do 27. oktobra.

Tekst je preuzet sa sajta: nasljedje.org 

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Doboj i Kneževo među prvim lokalnim zajednicama koje su okončale proces zapošljavanja djece poginulih boraca po javnom pozivu

Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite pozdravlja aktivnosti Grada Doboja i Opštine Kneževo, prvih lokalnih zajednica u Republici Srpskoj koje...
spot_img

Slične novosti

spot_img