Na svečanoj akademiji povodom Dana grada Doboja danas je amblem grada uz 3.000 KM posthumno dodijeljen Srđanu Todoroviću za zalaganje i pomoć gradu, Humanitarnoj organizaciji “Srbi za Srbe” za pomoć ugroženima, te Draganu Mićiću u dobojskoj Narodnoj biblioteci za doprinos razvoju kulture i obrazovanja.
Nagrade od po 3.000 KM dodijeljene su Dajani Šumatić, vaspitaču u vrtiću “Majka Jugovića”, Udruženju žena “Hanumica” Miljkovac i sekretaru Hrvatskog kulturnog društva “Napredak” LJubici Berlandi.
Na svečanoj akademiji povodom Dana grada, priznanja i nagrade uručio je gradonačelnik Doboja Boris Jerinić.
Uručena su priznanja učenicima generacije srednjih i osnovnih škola Doboja.
Jelena Janković je učenik generacije i nosilac diplome Vuk Karadžić u dobojskoj Osnovnoj školi /OŠ/ “Vuk Stefanović Karadžić”, Jovan Žilić u OŠ “Sveti Sava” u Doboju, Iva Mijić u OŠ “Dositej Obradović”, Edin Avdić OŠ “Petar Kočić” u Sjeninoj Rijeci, Ana Đurić u OŠ “Petar Petrović NJegoš” u Boljaniću.
Među nagrađenima su i Dragan Marković, najbolji učenik u OŠ “Đura Jakšić” iz Podnovlja, Dušan Tomić u OŠ “Ozren” iz Paklenice, Neda Lazarević u OŠ “Radoje Domanović” u Osječanima, Marija Gojković u OŠ “Milan Rakić” u Bukovici Velikoj, te Georgina Bahnan u Osnovnoj muzičkoj školi Markos Portugal.
U srednjim školama Milica Vasiljević je učenik generacije u Gimnaziji “Jovan Dučić”, a Sara Lukić u Medicinskoj školi.
U Saobraćajnoj i elektro-školi, u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Bojan Danilović, a za zanimanja trećeg stepena Dražen Jović.
U Tehničkoj školi u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Jelena Blagojević.
U Ekonomskoj školi u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Marija Juškić, a za zanimanja trećeg stepena Petar Lukić.
U Ugostiteljskoj i trgovinskoj školi, u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Anja Todorović.
Grad Doboj ove godine dodijelio je nagradu službeniku Gradske uprave Nadi Đekić za posebne rezultate u radu.
Dan Doboja slavi se 28. juna kao sjećanje na prvi pisani pomen grada u dubrovačkom pismu ugarskom kralju Žigmundu od 28. juna 1415. godine.
Izvor: srna.rs



