Gradonačelnik Doboja Boris Jerinić istakao je danas na svečanoj akademiji povodom Dana grada da je ponosan na istoriju Doboja, mjestu susreta i dobrih ljudi koji su u njegovom razvoju dali dio sebe.
Jerinić je naglasio da je u fokusu svih razvoj ove lokalne zajednice s ciljem afirmacije mladih.
On je istakao da se samo slogom i jedinstvom mogu obezbijediti bolji uslovi za život Doboju.
Svečanoj akademiji prisustvuju predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić i predsjednik Milorad Dodik.
Na sjednici će premijeru Miniću biti uručeno najveće priznanje grada – Plaketa za izuzetno zalaganje i pomoć Doboju.
Dan Doboja slavi se 28. juna kao sjećanje na prvi pisani pomen grada u dubrovačkom pismu ugarskom kralju Žigmundu od 28. juna 1415. godine.
Izvor: srna.rs



