Subota, 27 Juna, 2026

Premijeru Miniću uručena plaketa – najviše priznanje grada

Ne propustite

Predsjedniku Vlade Republike Srpske Savi Miniću danas je u Doboju uručeno najviše priznanje grada – Plaketa za izuzetno zalaganje i pomoć ovom gradu, a novčanu nagradu je donirao udruženjima koja se staraju o licima sa poteškoćama u razvoju.
Minić je tokom obraćanja istakao da je u pitanju nagrada Vladi Republike Srpske koja u Doboju ima odgovornog partnera, te podsjetio da je samo u samo u ovoj godini izdvojila 35 miliona KM za ovaj grad.

On je naglasio da Doboj i Republika Srpska imaju čime da se ponose zahvaljujući mladim ljudima poput današnjih dobitnik nagrada, koja su i budućnost.

Gradska plaketa je uručena je i Gimnaziji “Jovan Dučić”.

Uz plakete je uručen i iznos od po 5.000 KM.

Priznanja premijeru Miniću i direktoru Gimnazije Tijani Vasiljević Stokić uručio je gradonačenik Boris Jerinić povodom Dana grada Doboja, Vidovdana.

Dan Doboja slavi se 28. juna kao sjećanje na prvi pisani pomen grada u dubrovačkom pismu ugarskom kralju Žigmundu od 28. juna 1415. godine.

Izvor: srna.rs

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Nekažnjeni napadi na srpski narod, njihovu imovinu i vjerske objekte u FBiH

 Ombudsman za ljudska prava BiH iz srpskog naroda Nevenko Vranješ upozorio je da se gotovo svakodnevno svjedoči napadima na...
spot_img

Slične novosti

spot_img