Subota, 27 Juna, 2026

Uručeni amblemi grada i priznanja najboljim učenicima

Ne propustite

Na svečanoj akademiji povodom Dana grada Doboja danas je amblem grada uz 3.000 KM posthumno dodijeljen Srđanu Todoroviću za zalaganje i pomoć gradu, Humanitarnoj organizaciji “Srbi za Srbe” za pomoć ugroženima, te Draganu Mićiću u dobojskoj Narodnoj biblioteci za doprinos razvoju kulture i obrazovanja.
Nagrade od po 3.000 KM dodijeljene su Dajani Šumatić, vaspitaču u vrtiću “Majka Jugovića”, Udruženju žena “Hanumica” Miljkovac i sekretaru Hrvatskog kulturnog društva “Napredak” LJubici Berlandi.

Na svečanoj akademiji povodom Dana grada, priznanja i nagrade uručio je gradonačelnik Doboja Boris Jerinić.

Uručena su priznanja učenicima generacije srednjih i osnovnih škola Doboja.

Jelena Janković je učenik generacije i nosilac diplome Vuk Karadžić u dobojskoj Osnovnoj školi /OŠ/ “Vuk Stefanović Karadžić”, Jovan Žilić u OŠ “Sveti Sava” u Doboju, Iva Mijić u OŠ “Dositej Obradović”, Edin Avdić OŠ “Petar Kočić” u Sjeninoj Rijeci, Ana Đurić u OŠ “Petar Petrović NJegoš” u Boljaniću.

Među nagrađenima su i Dragan Marković, najbolji učenik u OŠ “Đura Jakšić” iz Podnovlja, Dušan Tomić u OŠ “Ozren” iz Paklenice, Neda Lazarević u OŠ “Radoje Domanović” u Osječanima, Marija Gojković u OŠ “Milan Rakić” u Bukovici Velikoj, te Georgina Bahnan u Osnovnoj muzičkoj školi Markos Portugal.

U srednjim školama Milica Vasiljević je učenik generacije u Gimnaziji “Jovan Dučić”, a Sara Lukić u Medicinskoj školi.

U Saobraćajnoj i elektro-školi, u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Bojan Danilović, a za zanimanja trećeg stepena Dražen Jović.

U Tehničkoj školi u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Jelena Blagojević.

U Ekonomskoj školi u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Marija Juškić, a za zanimanja trećeg stepena Petar Lukić.

U Ugostiteljskoj i trgovinskoj školi, u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Anja Todorović.

Grad Doboj ove godine dodijelio je nagradu službeniku Gradske uprave Nadi Đekić za posebne rezultate u radu.

Dan Doboja slavi se 28. juna kao sjećanje na prvi pisani pomen grada u dubrovačkom pismu ugarskom kralju Žigmundu od 28. juna 1415. godine.

Izvor: srna.rs

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Nekažnjeni napadi na srpski narod, njihovu imovinu i vjerske objekte u FBiH

 Ombudsman za ljudska prava BiH iz srpskog naroda Nevenko Vranješ upozorio je da se gotovo svakodnevno svjedoči napadima na...
spot_img

Slične novosti

spot_img