Srijeda, 24 Juna, 2026

U Registru sestrinstva više od 3.500 medicinskih sestara i tehničara

Ne propustite

​Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske, u saradnji sa Fondacijom fami, nastavilo je sa organizacijom praktičnih edukacija za upis medicinskih sestara i tehničara u Registar sestrinstva u Republici Srpskoj, te je tokom današnje edukacije u Mrkonjić Gradu ovom registru pristupilo još 20-ak zaposlenih u domovima zdravlja u Mrkonjić Gradu, Ribniku i Šipovu.

U ovaj jedinstveni Registar sestrinske radne snage u Srpskoj do sada je upisano više od 3.500 medicinskih sestara i tehničara iz javnih i privatnih zdravstvenih ustanova.

Riječ je o jedinstvenoj bazi koja sadrži podatke ne samo o broju, već i o kompetencijama sestrinskog kadra u Republici Srpskoj, što je od velikog značaja za njihov razvoj, napredovanje, ali i unapređenje kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite za građane.

Uspostavljanjem ove jedinstvene baze podataka stvaraju se preduslovi da svaka medicinska sestra/tehničar u Republici Srpskoj ima verifikovani profil koji sadrži sve profesionalne kompetencije.

Pruža se i prilika za usaglašavanje i ujednačavanje strukovne djelatnosti. Istovremeno, praćenjem profesionalne osposobljenosti će se pravovremeno moći utvrditi oblasti u kojima je potrebano poboljšanje ili proširenje kompetencija. Registar treba da omogući i praćenje kretanja sestrinske radne snage u zdravstvenom sistemu i omogući analize kompetencija za bolji kvalitet i efikasnost na radnom mjestu.

Upis u Registar je besplatan, a obavezan je za zdravstvenog radnika sa srednjim, odnosno visokim obrazovanjem sa završenim prvim ciklusom studija visokog obrazovanja i ekvivalentom iz oblasti zdravstvene njege koji su zaposleni u zdravstvenim ustanovama. Za nezaposlene medicinske sestre ili tehničare, upis u Registar je dobrovoljan, a zahtjev se podnosi lično.

Registru se pristupa ovdje.

 

Tekst je preuzet sa sajta: vladars.rs

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Macut: Nastaviti uspješnu saradnju u oblasti zdravstva

Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je tokom posjete Univerzitetskom kliničkom centru /UKC/ Republike Srpske u Banjaluci da će uspješna...
spot_img

Slične novosti

spot_img