Četvrtak, 25 Juna, 2026

Predstavnici ADU prisustvovali prezentaciji početka rada Sajber akademije

Ne propustite
Dana 26.3.2024. predstavnici Agencije za državnu upravu su prisustvovali ceremonijalnom prezentovanju početka rada Sajber akademije Republike Srpske.
Na događaju su predstavljeni ciljevi i značaj Sajber akademije, arhitektura i dinamika sistema obuka, i naredne planirane aktivnosti. Prisutnima su se obratili ministar za naučno-tehnološki razvoj i visoko obrazovanje u Vladi Republike Srpske prof. dr Željko Budimir, predstavnik kompanije Elta Sistems, g-din Moti Har Lev, i direktor Agencije za informaciono-komunikacione tehnologije Republike Srpske, g-din Dražen Višnjić.
Cilj Akademije je razmjena znanja na polju sajber bezbjednosti i zaštiti od rizika informacionih sistema. U saradnji sa kompanijom „Elta sistems“ iz Izraela, Sajber akademija nudi obuke namijenjene za četiri grupe koristika: IT osoblje u javnoj upravi i kritičnim infrastrukturama svih sektora u RS, studente tehničkih fakulteta javnih univreziteta Srpske, te zaposlene u privredi i korporativnom sektoru.
Izvor: adu.vladars.rs
- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Doboj i Kneževo među prvim lokalnim zajednicama koje su okončale proces zapošljavanja djece poginulih boraca po javnom pozivu

Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite pozdravlja aktivnosti Grada Doboja i Opštine Kneževo, prvih lokalnih zajednica u Republici Srpskoj koje...
spot_img

Slične novosti

spot_img