Petak, 12 Juna, 2026

Predstavnici ADU prisustvovali prezentaciji početka rada Sajber akademije

Ne propustite
Dana 26.3.2024. predstavnici Agencije za državnu upravu su prisustvovali ceremonijalnom prezentovanju početka rada Sajber akademije Republike Srpske.
Na događaju su predstavljeni ciljevi i značaj Sajber akademije, arhitektura i dinamika sistema obuka, i naredne planirane aktivnosti. Prisutnima su se obratili ministar za naučno-tehnološki razvoj i visoko obrazovanje u Vladi Republike Srpske prof. dr Željko Budimir, predstavnik kompanije Elta Sistems, g-din Moti Har Lev, i direktor Agencije za informaciono-komunikacione tehnologije Republike Srpske, g-din Dražen Višnjić.
Cilj Akademije je razmjena znanja na polju sajber bezbjednosti i zaštiti od rizika informacionih sistema. U saradnji sa kompanijom „Elta sistems“ iz Izraela, Sajber akademija nudi obuke namijenjene za četiri grupe koristika: IT osoblje u javnoj upravi i kritičnim infrastrukturama svih sektora u RS, studente tehničkih fakulteta javnih univreziteta Srpske, te zaposlene u privredi i korporativnom sektoru.
Izvor: adu.vladars.rs
- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Vidović: Do kraja godine povećanje plata za još pet odsto

Ministar finansija Republike Srpske Zora Vidović izjavila je danas da je Vlada utvrdila Prijedlog rebalansa budžeta Srpske za ovu...
spot_img

Slične novosti

spot_img