Srijeda, 24 Juna, 2026

Predsjednik Republike Srpske prisustvovao prvoj Svetoj arhijerejskoj liturgiji u Srpsko-ruskom hramu Preobraženja Gospodnjeg u Banjaluci

Ne propustite

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik prisustvovao je prvoj Svetoj arhijerejskoj liturgiji u Srpsko-ruskom hramu Preobraženja Gospodnjeg u Banjaluci.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je da će Srpsko-ruski hram u Banjaluci ostati trajni simbol prijateljstva srpskog i ruskog naroda.

“Ovaj hram, impozantna građevina izgrađena u simboličnom ruskom arhitektonskom stilu, ostaće trajni simbol prijateljstva srpskog i ruskog naroda”, naveo je predsjednik Dodik na društvenoj mreži “Iks”.

Liturgiju su služili mitropolit banjalučki Jefrem i episkop marčanski Sava uz sasluženje sveštenika Srpske pravoslavne crkve, a prisustvovali su ambasador Ruske Federacije u BiH Igor Kalabuhov, narodni poslanici, zvaničnici grada Banjaluka i mnogobrojni vjernici.

20250921_predsjednikrs_RS_foto_Dona_Katusic (6)

20250921_predsjednikrs_RS_foto_Dona_Katusic (8)

20250921_predsjednikrs_RS_foto_Dona_Katusic (4)

Fotografije: Kabinet predsjednika Republike Srpske / Dona Katušić

Izvor: predsjednikrs.rs

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Doboj i Kneževo među prvim lokalnim zajednicama koje su okončale proces zapošljavanja djece poginulih boraca po javnom pozivu

Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite pozdravlja aktivnosti Grada Doboja i Opštine Kneževo, prvih lokalnih zajednica u Republici Srpskoj koje...
spot_img

Slične novosti

spot_img