Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić i ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Zoran Stevanović održali su radni sastanak u Zvorniku sa gradonačelnikom Zvornika Bojanom Ivanovićem na temu realizacije kapitalnih projekata, unapređenja privrednog ambijenta, razvoja infrastrukture, ali i rješavanju konkretnih izazova, poput problema klizišta u Branjevu i snabdijevanja električnom energijom.
Tokom razgovora posebno je istaknuta podrška Vlade Republike Srpske u iznosu od 13 miliona KM za šest kapitalnih projekata, koji obuhvataju izgradnju zgrade suda, tužilaštva i pravobranilaštva, rekonstrukciju školskih objekata i sportske dvorane, izgradnju sportsko-rekreativnog kompleksa u naselju Ulice, te unapređenje vodovodne, kanalizacione i saobraćajne infrastrukture.
Razgovarano je i o bezbjednosti saobraćaja, imajući u vidu opterećenost pojedinih putnih pravaca, kao i o problemu obaloutvrde u Karakaju.
Teme razgovora bile su i unapređenje uslova u obrazovanju i predškolskom sistemu, rješavanje problema obaloutvrde, kao i infrastrukturni izazovi poput klizišta u Branjevu. Takođe je naglašen značaj stabilnog snabdijevanja električnom energijom, kao jednog od ključnih preduslova za razvoj privrede i kvalitet života građana.
Posebno je naglašena inicijativa za formiranje organizacione jedinice „Elektro Birač“.
U prethodnom periodu Grad Zvornik je, uz podršku Vlade Republike Srpske, intenzivno radio na pripremi i realizaciji infrastrukturnih projekata, što je rezultiralo značajnim ulaganjima u različite oblasti.
Tekst je preuzet sa portala: vladars.rs



