Četvrtak, 25 Juna, 2026

Ministar Selak prisustvovao akademiji povodom jubileja Agencije za mirno rješavanje radnih sporova

Ne propustite

​Ministar pravde u Vladi Republike Srpske Goran Selak prisustvovao je svečanoj akademiji povodom 15 godina rada Agencije za mirno rješavanje radnih sporova Republike Srpske, a koja je održana danas, u Banjoj Luci.

Svečanoj akademiji prisustvovali su i ministar rada i boračko-invalidske zaštite Danijel Egić, direktor Centra za edukaciju sudija i tužilaca Republike Srpske Slobodan Zec te predstavnici Saveza sindikata, Konfederacije sindikata i Unije poslodavaca.

Takođe, prisutni su bili predstavnici institucija koje se bave mirnim rješavanjem radnih sporova iz Srbije i Crne Gore, profesori radnog prava iz zemlje i regiona, inspektori rada, arbitri, miritelji, te predstavnici drugih republičkih institucija i organizacija.

Agencija za mirno rješavanje radnih sporova je jedina specijalizovana služba za mirno rješavanje radnih sporova u Republici Srpskoj i BiH.

Tokom 15 godina postojanja primila je 16.203 predmeta, od kojih je oko 70 odsto pozitivno riješeno.

 

Izvor

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Doboj i Kneževo među prvim lokalnim zajednicama koje su okončale proces zapošljavanja djece poginulih boraca po javnom pozivu

Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite pozdravlja aktivnosti Grada Doboja i Opštine Kneževo, prvih lokalnih zajednica u Republici Srpskoj koje...
spot_img

Slične novosti

spot_img