Subota, 27 Juna, 2026

Ministar Selak: Niko ne može biti iznad zakona – 109 osuđenih lica mora odmah na izdržavanje kazne

Ne propustite

Ministar pravde u Vladi Republike Srpske Goran Selak je izvršio provjeru stanja u kazneno-popravnim zavodima Republike Srpske, te utvrdio da se 109 lica, koja su pravosnažno osuđena na kaznu zatvora, nalazi na slobodi, iako imaju obavezu da stupe na izvršenje kazne.

„Na osnovu provjere stanja utvrđeno je da se 109 lica, koja su pravosnažno osuđena na kaznu zatvora, nalazi na slobodi, iako imaju obavezu da stupe na izvršenje kazne. Zahtijevao sam od nadležnih sudova i Sudske policije da se ova obaveza bez odlaganja realizuje, jer je vladavina prava i poštovanje zakona temelj bezbjednosti i pravde u Republici Srpskoj”, izjavio je ministar Selak.

Ministar Selak je istakao da Ministarstvo pravde u Vladi Republike Srpske djeluje odlučno, odgovorno i u interesu građana, naglasivši da je zakon jednak za sve i da niko ne može biti iznad njega.

On je poručio da resorno ministarstvo ostaje dosljedno u stavu da se zakon mora poštovati i primjenjivati jednako na sve, bez obzira na položaj ili status pojedinca.

Izvor: vladars.rs

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Stevandić: Vidovdan – trajno nadahnuće srpskog naroda

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić čestitao je krsnu slavu Vojske Republike Srpske /VRS/ i Trećeg pješadijskog /Republika...
spot_img

Slične novosti

spot_img