Subota, 27 Juna, 2026

Ministar Minić se sastao sa delegacijom UN WOMEN

Ne propustite
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Savo Minić danas se u Banjaluci sastao sa delegacijom Organizacije Ujedinjenih nacija za rodnu ravnopravnost „UN WOMEN“ na čelu sa direktoricom Džoan Bišop.
Na sastanku je razgovarano o realizaciji projekta „Žene pokretači razvoja u poljoprivredi i ruralnim sredinama“ koju implementira „UN WOMEN“ u saradnji sa Organizacijom za hranu i poljoprivredu „FAO“ i uz podršku strateškog partnerstva Švedske.
Cilj ovog projekta je uklanjanje strukturnih barijera koje ograničavaju ekonomsko osnaživanje žena na selu.
Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za realizaciju ovog projekta biće raspisan u maju, a raspoloživa sredstva za korisnice iznosiće preko 240.000 KM i namijenjena su za pokretanje vlastite poslovne aktivnosti za nezaposlene žene prijavljene na Zavodu za zapošljavanje Republike Srpske sa područja 27 opština.
Izvor: vladars.rs
- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Nekažnjeni napadi na srpski narod, njihovu imovinu i vjerske objekte u FBiH

 Ombudsman za ljudska prava BiH iz srpskog naroda Nevenko Vranješ upozorio je da se gotovo svakodnevno svjedoči napadima na...
spot_img

Slične novosti

spot_img