Lider SNSD-a Milorad Dodik istakao je da se mržnja i netrpeljivost prema Srbima i Republici Srpskoj, koja se svakodnevno plasira od strane političara iz Sarajeva, počela manifestovati i van verbalnih okvira, te da je paljenje zastave Republike Srpske direktan proizvod takve politike.
“Mržnja se uvijek vraća kao bumerang”, naveo je Dodik na društvenoj mreži “Iks”.
Dodik je naglasio da je zastava Republike Srpske legalna i u skladu s Ustavom, a da je paljenje takve zastave teško krivično djelo.
“Osuđujem takav vandalski čin i tražim od organa Federacije da identifikuju i kazne počinioce. Od organa Republike Srpske tražim da se vinovnicima ovog gnusnog djela zabrani boravak na teritoriji Republike Srpske”, poručio je Dodik.
Dodik je podržao inicijativu predsjednika Vlade Republike Srpske Save Minića da se trajno zabrani isticanje i upotreba ratnohuškačke zastave takozvane Armije BiH jer je ona ponižavajuća za srpski narod.
“Očekujem da će Narodna skupština Republike Srpske usvojiti izmjene Krivičnog zakona kojima će se upotreba nelegitimne zastave kvalifikovati kao krivično djelo”, naglasio je Dodik.
Na društvenim mrežama pojavio se video-snimak na kojem se vidi kako grupa huligana skida sa jarbola i potom pali zastavu Republike Srpske, uz povike “Alahu ekber” i psovke.
Federalni portali prenose da se zastava nalazila na jarbolu postavljenom uz entitetsku liniju između Republike Srpske i FBiH.
Izvor: srna.rs



