Predsjedniku Vlade Republike Srpske Savi Miniću danas je u Doboju uručeno najviše priznanje grada – Plaketa za izuzetno zalaganje i pomoć ovom gradu, a novčanu nagradu je donirao udruženjima koja se staraju o licima sa poteškoćama u razvoju.
Minić je tokom obraćanja istakao da je u pitanju nagrada Vladi Republike Srpske koja u Doboju ima odgovornog partnera, te podsjetio da je samo u samo u ovoj godini izdvojila 35 miliona KM za ovaj grad.
On je naglasio da Doboj i Republika Srpska imaju čime da se ponose zahvaljujući mladim ljudima poput današnjih dobitnik nagrada, koja su i budućnost.
Gradska plaketa je uručena je i Gimnaziji “Jovan Dučić”.
Uz plakete je uručen i iznos od po 5.000 KM.
Priznanja premijeru Miniću i direktoru Gimnazije Tijani Vasiljević Stokić uručio je gradonačenik Boris Jerinić povodom Dana grada Doboja, Vidovdana.
Dan Doboja slavi se 28. juna kao sjećanje na prvi pisani pomen grada u dubrovačkom pismu ugarskom kralju Žigmundu od 28. juna 1415. godine.
Izvor: srna.rs



