Srijeda, 24 Juna, 2026

V.d. predsjednika Srpske razgovarala s otpravnikom poslova Ambasade SAD

Ne propustite

V.d. predsjednika Republike Srpske Ana Trišić – Babić razgovarala je danas s otpravnikom poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država Džonom Ginkelom.

V.d. predsjednika Republike Srpske istakla je da Republika Srpska ostaje dosljedno posvećena Dejtonskom mirovnom sporazumu, principu dva entiteta i tri konstitutivna naroda, kao i miru, stabilnosti i dijalogu kao jedinom putu napretka.

V.d. predsjednika Trišić – Babić potvrdila je da Republika Srpska pozdravlja svaki korak koji vodi smanjenju tenzija i jačanju unutrašnjeg dijaloga.

Na kraju sastanka, v.d. predsjednika Srpske potvrdila je spremnost Republike Srpske da ostane pouzdan i konstruktivan partner u očuvanju mira i stabilnosti.

Sagovornici su sastanak ocijenili kao otvoren i konstruktivan, te su se saglasili da će se dijalog nastaviti u istom duhu razumijevanja i uvažavanja.

 

Tekst je preuzet sa sajta: predsjednikrs.rs 

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Macut: Nastaviti uspješnu saradnju u oblasti zdravstva

Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je tokom posjete Univerzitetskom kliničkom centru /UKC/ Republike Srpske u Banjaluci da će uspješna...
spot_img

Slične novosti

spot_img