Srijeda, 24 Juna, 2026

Predsjednik Stevandić razgovarao sa predsjednikom Skupštine Crne Gore Andrijom Mandićem

Ne propustite

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske dr Nenad Stevandić sastao se danas u Banjaluci sa predsjednikom Skupštine Crne Gore Andrijom Mandićem, sa kojim je razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji u regionu te o nastavku i unapređenju parlamentarne saradnje između dvije institucije.

Tokom sastanka konstatovano je da odnosi između Narodne skupštine Republike Srpske i Skupštine Crne Gore bilježe kontinuiran napredak i da se saradnja odvija uzlaznom putanjom.

Predsjednik Stevandić je istakao značaj institucionalne komunikacije i razmjene iskustava, te uputio poziv predsjedniku Mandiću da se obrati narodnim poslanicima na jednoj od narednih sjednica Narodne skupštine Republike Srpske.

Predsjednik Mandić je izrazio spremnost za dalje produbljivanje parlamentarne saradnje i u tom kontekstu sagovornici su zaključili da bi bilo izuzetno pozitivno kada bi Narodna skupština Republike Srpske učestvovala kao posmatrač u radu Parlamentarne skupštine Mediterana (PAM), što bi predstavljalo dodatni korak ka jačanju međuparlamentarnih veza i regionalne saradnje.

Tekst je preuzet sa sajta: narodnaskupstinars.net 

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Macut: Nastaviti uspješnu saradnju u oblasti zdravstva

Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je tokom posjete Univerzitetskom kliničkom centru /UKC/ Republike Srpske u Banjaluci da će uspješna...
spot_img

Slične novosti

spot_img