Ministar pravde u Vladi Republike Srpske Goran Selak čestitao je Vidovdan – krsnu slavu Vojske Republike Srpske, komandantu Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka, svim pripadnicima ovog puka, nekadašnjim pripadnicima Vojske Republike Srpske, kao i svim građanima Republike Srpske i srpskom narodu.
„Vidovdan je jedan od najvećih srpskih praznika, simbol naše vjere, slobode, časti i istrajnosti našeg naroda. Vidovdan nas podsjeća da su najveće vrijednosti uvijek branjene jedinstvom, hrabrošću i spremnošću na žrtvu za otadžbinu“, poručio je u čestitki ministar Selak.
On je istakao da Vidovdan obavezuje sadašnje generacije da čuvaju Republiku Srpsku, njene institucije i sjećanje na sve koji su svoje živote ugradili u njene temelje.
„Dužni smo da pamtimo svoju istoriju, poštujemo žrtvu naših predaka i odgovorno gradimo budućnost Republike Srpske. Narod koji čuva svoje korijene, svoju tradiciju i nacionalno jedinstvo može sigurno gledati u budućnost“, naglasio je ministar Selak.
Ministar Selak je svim pripadnicima Trećeg pješadijskog (Republika Srpska), puka, nekadašnjim pripadnicima Vojske Republike Srpske, kao i svim Srbima, poželio da Vidovdan provedu u miru, zdravlju i slozi, sa vjerom u snagu svog naroda i ljubav prema Republici Srpskoj.
Izvor: Saopštenje za javnost Ministarstvo pravde



