Ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Borivoje Golubović prisustvovao je danas Svetosavskoj akademiji upriličenoj u Osnovnoj školi “Georgi Stojkov Rakovski” u Banjoj Luci istaknuvši tom prilikom značaj rada i zalaganja prosvjetnih radnika koji, kako je rekao, trasiraju put mladima, kao što je to radio i Sveti Sava.
“Prosvjetni radnici su jedan od najvažnijih stubova društva jer trasiraju put našoj djeci i omladini, baš onako kako je to i Sveti Sava radio. A, kada to znamo, onda možemo biti sigurni da su na pravom putu”, rekao je ministar Golubović.
On je izrazio zadovoljstvo zbog prisustva školskoj svečanosti koja predstavlja jedinstvenu priliku da učenici pokažu svoje umijeće, ali i rezultate koje su postigli u toku godine.
„Proslavljanjem Savindana u školama ističe se značaj prvog srpskog arhiepiskopa i prosvetitelja, ali i od zaborava čuva sve ono što je srpskom narodu ostavio u zavjet”, naglasio je ministar Golubović.
Takođe je istakao da je jedan o osnovnih prioriteta Ministarstva obezbjeđivanje adekvatnih uslova za rad i učenje u svim školama, te naveo da je upravo za školu “Georgi Stojkov Rakovski” izdvojeno 300.000 KM za proširenje kapaciteta produženog boravka, kao i da bi ovaj projekt trebalo da bude završen do kraja ove godine”.
Direktor OŠ “Georgi Stojkov Rakovski” Ivana Ljubojević rekla je da je Savindan jedan od najvažnijih dana u školskoj godini.
Takođe je zahvalila resornom ministarstvu za podršku u prevazilaženju problema u radu, te istakla da će mnogo značiti sredstva izdvojena za dvogradnju dvije učionice i proširenje kapaciteta produženog boravka.
Tekst je preuzet sa sajta: vladars.rs



