Četvrtak, 25 Juna, 2026

Ministar Đokić sa predstavnicima britanske ambasade

Ne propustite

Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić razgovarao je danas u Banjaluci sa šefom političkog odjeljenja britanske ambasade u BiH Edom Majlsom i šefom deska za BiH pri Odjeljenju za Zapadni Balkan u Ministarstvu spoljnih poslova Velike Britanije Metjuom Džefrisom.

Tokom sastanka je razgovarano o aktuelnoj ekonomskoj i političkoj situaciji u Republici Srpskoj i BiH, sa posebnim osvrtom na energetiku i izazove sa kojima se ovaj sektor suočava na evropskom nivou.

Ministar Đokić je predstavio energetsku politiku i razvojne prioritete Republike Srpske, kao i napredak u provođenju reformskih procesa u nadležnosti Ministarstva energetike i rudarstva.

„Napor koji politika čini jeste i mora biti usmjeren na ekonomski rast i razvoj i u tom smislu nam je potrebno što više podrške i saradnje na međunarodnom nivou“, rekao je ministar Đokić ističući da je dijalog o ekonomskim i privrednim pitanjima način da se riješe i mnoga politička pitanja koja su danas aktuelna u BiH.

Posebno je ukazao na značaj poštovanja Dejtonskog mirovnog sporazuma i ustavnog okvira u oblasti energetike.

Kao jedan od mogućih zajedničkih projekata ministar je kandidovao modernizaciju postojeće i izgradnju nove distributivne elektroenergetske mreže u Republici Srpskoj.

Sagovornici su izrazili interes za nastavak dijaloga i saradnje, uz naglašavanje značaja regionalnog pristupa energetskim pitanjima kao preduslova za dalji napredak u ovoj oblasti.

 

Tekst je preuzet sa sajta: vladars.rs

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Doboj i Kneževo među prvim lokalnim zajednicama koje su okončale proces zapošljavanja djece poginulih boraca po javnom pozivu

Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite pozdravlja aktivnosti Grada Doboja i Opštine Kneževo, prvih lokalnih zajednica u Republici Srpskoj koje...
spot_img

Slične novosti

spot_img