Premijer Republike Srpske Savo Minić izjavio je danas u Banjaluci da je ključni projekat izgradnja auto-puta Banjaluka-Beograd i istakao da bi bio veliki iskorak kada bi do oktobra bila izgrađena dionica do petlje Brodac.
“Izgradnju ovoga auto-puta dogovorili su predsjednici Milorad Dodik i Aleksandar Vučić. Razgovarali smo o izgradnji svih dionica, petlje Brodac, o ugovornim obavezama i o imovinskopravnim odnosima”, rekao je Minić na konferenciji za novinare nakon sastanka sa premijerom Srbije Đurom Macutom.
On kaže da je Macut informisan o podzakonskim aktima koji se odnose na imovinskopravne odnose na dionicama auto-puta.
Minić je napomenuo da je na sastanku razgovarano i o željeznicama, odnosno dionici pruge od Višegrada prema Mokroj Gori i Užicu.
“Dogovorili smo da u julu imamo sastanak premijera i ministara koji su dio radne grupe koja se odnosi na željeznice”, rekao je Minić.
Kada je riječ o Aerodromu Trebinje, Minić je naveo da je 50 odsto eksproprijacije zemljišta završeno, da postoje određeni sudski postupci, te da se na nivou BiH pokušava riješiti usvajanje odluke o upisu ovoga aerodroma.
“Razgovarali smo i o `Ekspu` koji je izuzetan za razvoj ovoga regiona. Učešće Republike Srpske će biti maksimalno. Kada govorimo o vazdušnom saobraćaju, Vlada Srpske je spremna da učestvuje novčano da bi što prije bilo obezbijeđeno više letova iz Banjalue ka Beogradu”, rekao je Minić.
Izvor: srna.rs



