Utorak, 23 Juna, 2026

Minić: Ključni projekat auto-put Banjaluka–Beograd

Ne propustite

Premijer Republike Srpske Savo Minić izjavio je danas u Banjaluci da je ključni projekat izgradnja auto-puta Banjaluka-Beograd i istakao da bi bio veliki iskorak kada bi do oktobra bila izgrađena dionica do petlje Brodac.
“Izgradnju ovoga auto-puta dogovorili su predsjednici Milorad Dodik i Aleksandar Vučić. Razgovarali smo o izgradnji svih dionica, petlje Brodac, o ugovornim obavezama i o imovinskopravnim odnosima”, rekao je Minić na konferenciji za novinare nakon sastanka sa premijerom Srbije Đurom Macutom.

On kaže da je Macut informisan o podzakonskim aktima koji se odnose na imovinskopravne odnose na dionicama auto-puta.

Minić je napomenuo da je na sastanku razgovarano i o željeznicama, odnosno dionici pruge od Višegrada prema Mokroj Gori i Užicu.

“Dogovorili smo da u julu imamo sastanak premijera i ministara koji su dio radne grupe koja se odnosi na željeznice”, rekao je Minić.

Kada je riječ o Aerodromu Trebinje, Minić je naveo da je 50 odsto eksproprijacije zemljišta završeno, da postoje određeni sudski postupci, te da se na nivou BiH pokušava riješiti usvajanje odluke o upisu ovoga aerodroma.

“Razgovarali smo i o `Ekspu` koji je izuzetan za razvoj ovoga regiona. Učešće Republike Srpske će biti maksimalno. Kada govorimo o vazdušnom saobraćaju, Vlada Srpske je spremna da učestvuje novčano da bi što prije bilo obezbijeđeno više letova iz Banjalue ka Beogradu”, rekao je Minić.

Izvor: srna.rs

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Macut: Fondove u Srbiji iskoristiti za saradnju naučnih radnika

Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da je na današnjem sastanku sa predsjednikom Vlade Republike Srpske Savom Minićem u...
spot_img

Slične novosti

spot_img