Subota, 27 Juna, 2026

Počela svečana akademija, prisustvuju Minić i Dodik

Ne propustite

 U Doboju je počela svečana akademija povodom proslave Dana grada – Vidovdana kojoj prisustvuju predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić i predsjednik Milorad Dodik.
Akademija je počela intoniranjem himni Republike Srpske i Srbije “Moja Republika” i “Bože Pravde”. Himne je izvelo Srpsko crkveno pjevačko društvo “Bogoljublje”.

Svečanosti, uz rukovodstvo grada Doboja, prisustvuju i poslanici u Predstavničkom domu Parlamenta BiH Obren Petrović i Sanja Vulić, zamjenik ministra odbrane u Savjetu ministara Aleksandar Goganović, te predstavnici diplomatskog kora Srbije i Ruske Federacije.

Tokom akademije biće dodijeljene nagrade učenicima generacije osnovnih i srednjih škola, kao i zaslužnim pojedincima i kolektivima koji su svojim radom, rezultatima i zalaganjem dali značajan doprinos razvoju i afirmaciji grada.

Svečanost se održava u hotelu “Park”.

Dan Doboja slavi se 28. juna kao sjećanje na prvi pisani pomen grada u dubrovačkom pismu ugarskom kralju Žigmundu od 28. juna 1415. godine.

Izvor: srna.rs

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Nekažnjeni napadi na srpski narod, njihovu imovinu i vjerske objekte u FBiH

 Ombudsman za ljudska prava BiH iz srpskog naroda Nevenko Vranješ upozorio je da se gotovo svakodnevno svjedoči napadima na...
spot_img

Slične novosti

spot_img