Utorak, 23 Juna, 2026

Macut: Fondove u Srbiji iskoristiti za saradnju naučnih radnika

Ne propustite

Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da je na današnjem sastanku sa predsjednikom Vlade Republike Srpske Savom Minićem u Banjaluci bilo riječi o otvaranju fondova u Srbiji za saradnju u okviru konzorcijuma naučnih radnika Srbije i Srpske, čime će biti podignut nivo saradnje u oblasti nauke.
“Nadam se uspostavljanju još boljih veza. To je zajednički naučni prostor u okviru naše zajednice”, rekao je Macut na konferenciji za novinare u Banjaluci.

On je naveo da će biti formirana i radna grupa koja će voditi računa o nauci i visokom obrazovanju.

“Razgovarali smo i o širenju kulturnih veza. Ovo je jedan od dobrih trenutaka da pokažemo da Višegrad i Andrićev insitut mogu da posluže kao osnova za pokretanje Andrićevih dana, odnosno okupljanja na Drini, reci koja ujedinjuje srpski narod sa obe svoje strane”, rekao je Macut.

On je istakao da je na sastanku razgovarano i o nastavku infrastrukturnih projekata, posebno putnoj infrastrukturi, te otvaranju tendera i završavanju dokumentacije za revitalizaciju željezničkog pravca od Mokre Gore do Višegrada.

“Osim toga, avio-linije su takođe bitne u saobraćajnom smislu”, rekao je Macut.

On je izrazio nadu da će mjesečni sastanci predstavnika vlada Srbije i Republike Srpske doprinijeti bržoj realizaciji dogovorenih zajedničkih projekata.

Izvor: srna.rs

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Minić: Ključni projekat auto-put Banjaluka–Beograd

Premijer Republike Srpske Savo Minić izjavio je danas u Banjaluci da je ključni projekat izgradnja auto-puta Banjaluka-Beograd i istakao...
spot_img

Slične novosti

spot_img