Policijski službenici Policijske uprave Trebinje su 30. marta 2026. godine, završili sa serijom radionica o bezbjednom učestvovanju u saobraćaju vozača početnika.
Pored policijskih službenika predavači su bili i ljekari Službe hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Trebinje i sugrađanin Željko Budimir Keko.
Svako je iz svog domena mladim vozačima objasnio zbog čega je neophodan dodatni oprez u saobraćaju. Imali su priliku da isprobaju tzv. pijane naočare, kako bi vidjeli koliko alkohol utiče na osnovna čula kao što je čulo vida. Tokom predavanja maturantima je sugerisano zbog čega su sredstva zaštite važna, šta može bezbjednosni pojas u trenutku saobraćajne nezgode da znači u smislu zaštite od tjelesnih povreda.
Željko Budimir Keko je sa 15 godina učestvovao u saobraćajnoj nezgodi sa motociklom, nakon čega je ostao u invalidskim kolicima. On je ispričao svoju životnu priču. Ispričao je koliko dugo se borio sa povredama koje je tom prilikom zadobio, kao i koliko je trebalo da ih izbjegne.
Radionice su organizovane u saradnji sa JU „Dom mladih“ u Trebinju tokom mjeseca marta.
Tokom 2025. godine, Policijska uprava Trebinje je evidentirala tri lica od 14 do 17 godina i četiri poginulih lica od 21 do 30 godina starosti.
Tekst je preuzet sa sajta: mup.vladars.rs



