Ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Republike Srpske prof. dr Draga Mastilović rekao je da je Inovacioni centar Banjaluka budućnost razvoja preduzetništa i da će tome doprinijeti i edukacija 100 studenata o upotrebi vještačke inteligencije u poslu.
“Ispod ovog krova izašlo je preko 150 preduzeća koji imaju preko 450 zaposlenih, i to govori o značaju Inovacionog centra za Republiku Srpsku. Zadovoljan sam sa onim što sam čuo i onim što planiraju da rade”, rekao je Mastilović nakon sastanka sa direktorom Inovacionog centra Dragom Gverićem.
On je dodao da će se nastaviti podrška Inovacionom centru.
Gverić je istakao da je pokrenut projekat na oba javna univerziteta u Republici Srpskoj da bi se pružila obuka za 100 studenata o upotrebi vještačke inteligencije, te da to svoje znanje prenesu dalje.
“Naši osnivači su univerziteti, direktno sarađujemo sa njima i radimo sa studentskom populacijom. To je naša ciljna grupa. Gledamo kako osnivaju svoje kompanije i kako se uspješno bore sa konkurencijom na tržištu”, istakao je Gverić.
Tekst je preuzet sa sajta: vladars.rs



