Četvrtak, 25 Juna, 2026

Više od 1.300 građana traži pomoć zbog otete imovine u Federaciji

Ne propustite

Ministar pravde Republike Srpske Goran Selak izjavio danas,u Banjoj Luci, da se više od 1.300 građana koji imaju imovinu u Federaciji BiH obratilo za pomoć Upravi za geodetske i imovinsko-pravne poslove Republike Srpske zbog toga što im je imovina uknjižena na “državu”, kao što se to desilo i Srpskoj pravoslavnoj crkvi (SPC) u Mostaru.

“Ministar Selak je rekao da je, shodno zahtjevima Interresorne grupe osnovane s ciljem zaštite imovine Srba i SPC-a u FBiH, Geodetska uprava počela da formira svoje timove na 64 lokacije, upravo u vezi sa ovom problematikom.

On je podsjetio da je Interresorna radna grupa sastavljena od predstavnika Pravobranilaštva Republike Srpske, Advokatske komore, Geodetske uprave, Sekretarijata Vlade i Ministarstva pravde, te da je u stalnom zasjedanju.

“Imamo komunikaciju sa našim ljudima, juče sam razgovarao sa sveštenstvom iz Mostara, posjetiću sve eparhije da razgovaram sa i episkopima, sveštenstvom i pravnim timovima koje su angažovale eparhije”, naveo je ministar Selak.

On je napomenuo da u vezi sa ovom tempm predstavnici Ministarstva razgovaraju i sa ministrima pravde u Savjetu ministara, FBiH, kantona, te dodao da bi već sutra u Banjoj Luci trebalo da se sastane sa ministrom pravde Livanjskog kantona.

Ministar Selak je poručio da Republika Srpska vodi računa o svom narodu i pozvao građane Srpske i FBiH da dobro provjere u evidencijama na kome se vodi njihova imovina.

 

Tekst je preuzet sa sajta: vladars.rs 

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Doboj i Kneževo među prvim lokalnim zajednicama koje su okončale proces zapošljavanja djece poginulih boraca po javnom pozivu

Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite pozdravlja aktivnosti Grada Doboja i Opštine Kneževo, prvih lokalnih zajednica u Republici Srpskoj koje...
spot_img

Slične novosti

spot_img