Ministar pravde Republike Srpske Goran Selak danas je, sa predsjednikom Vlade Republike Srpske Savom Minićem i ministrima u novoizbranoj Vladi, položio zakletvu u Hramu Hrista Spasitelja, u Banjoj Luci.
Ministar Selak je istakao da zakletva obavezuje na dosljedno poštovanje Ustava i zakona Republike Srpske,kao i na službu svom narodu i svojoj otadžbini.
“Ministarstvo pravde ima ključnu ulogu u očuvanju pravnog poretka, stabilnosti sistema i povjerenja javnosti u institucije. Ta odgovornost podrazumijeva poštovanje najviših standarda i postizanje mjerljivih rezultata”,rekao je ministar Selak.
Narodna skupština Republike Srpske izabrala je noćas novu Vladu u kojoj je pet novih imena u odnosu na prošli saziv.
Ovo je 19. saziv Vlade Republike Srpske.
Tekst je preuzet sa sajta: vladars.rs



