Subota, 27 Juna, 2026

Selak čestitao Dan grada Doboja

Ne propustite

Ministar pravde Republike Srpske Goran Selak čestitao je danas građanima i rukovodstvu Doboja Dan grada i poželio da nastave putem privrednog, infrastrukturnog i društvenog razvoja.
“Doboj je grad vrijednih i čestitih ljudi, koji je kroz svoju istoriju znao da odgovori na brojne izazove i da se sopstvenom snagom, ali i uz podršku Republike, uvijek iznova razvija. Uvjeren sam da će i u godinama koje dolaze nastaviti da bude jedan od nosilaca razvoja Republike Srpske”, naveo je Selak.

On je istakao da svaki uspjeh lokalne zajednice predstavlja uspjeh Republike Srpske, te da su jake i razvijene opštine i gradovi najbolji temelj njenog ukupnog napretka.

“Svim građanima Doboja želim dobro zdravlje, porodičnu sreću, lični i profesionalni uspjeh, a rukovodstvu grada mudrost, odgovornost i snagu da nastavi sa realizacijom projekata koji će doprinijeti još boljem kvalitetu života svih građana”, dodao je Selak.

U čestitki gradonačelniku Doboja Borisu Jeriniću, predsjedniku Skupštine grada, odbornicima i građanima, Selak je poželio da Dan grada bude prilika da se sa ponosom sagleda sve što je urađeno, ali i da se pogleda u budućnost, sa novim idejama, energijom i optimizmom.

Dan grada slavi se 28. juna u znak sjećanja na prvi pisani pomen Doboja u dubrovačkom pismu koje je tog datuma 1415. godine upućeno ugarskom kralju Žigmundu.

Izvor: srna.rs

- Advertisement -spot_img

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

spot_img
Posljednje

Nekažnjeni napadi na srpski narod, njihovu imovinu i vjerske objekte u FBiH

 Ombudsman za ljudska prava BiH iz srpskog naroda Nevenko Vranješ upozorio je da se gotovo svakodnevno svjedoči napadima na...
spot_img

Slične novosti

spot_img