U Centru za obuku Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske danas su svečano uručene diplome polaznicima koji su uspješno završili obuku na temu „Suzbijanje narušenog javnog reda i mira“.
Obuku su realizovali instruktori francuskog GIGN-a, a tokom nje polaznici su stekli teorijska i praktična znanja o postupanju policijskih službenika u situacijama narušavanja javnog reda i mira.
Prvi dio obuke održan je u Mostaru u Agenciji za školovanje i stručno usavršavanje kadrova, dok je drugi dio obuke realizovan u Centru za obuku MUP-a Republike Srpske.
Obuka je realizovana posredstvom Ambasade Republike Francuske, Kancelarije oficira za vezu, a njoj su pored pripadnika Specijalne antiterorističke jedinice, Žandarmerije i Centra za obuku MUP-a Republike Srpske, prisustvovali i pripadnici SIPA-e, FUP-a i Policije Brčko distrikta.
Izvor: Saopštenje za javnost Ministarstva unutrašnjih poslova.



