Delegacija Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske predvođena ministrom unutrašnjih poslova Republike Srpske Željkom Budimirom i direktorom policije Sinišom Kostreševićem boravi u službenoj posjeti Glavnoj upravi Ministarstva unutrašnjih poslova Ruske Federacije za Grad Moskvu.
Tokom današnje posjete, delegacija MUP-a Srpske sastala se sa načelnikom Glavne uprave MUP-a Ruske Federacije za Grad Moskvu Olegom Baranovim i njegovim saradnicima.
Tom prilikom ministar Budimir i načelnik Baranov potpisali su Memorandum o saradnji između MUP-a Srpske i Glavne uprave MUP-a Ruske Federacije za Grad Moskvu.
Prvi Memorandum potpisan je 2015. godine, a novim Memorandumom su dodatno konkretizovani oblici saradnje u oblasti stručnog usavršavanja, razmjene iskustava i realizacije zajedničkih obuka.
Međusobne posjete i saradnja ova dva ministarstva dugogodišnja su praksa, a odnosi između dvije institucije su na visokom nivou.
Izvor: Saopštenje za javnost Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske



