Neophodno je uspostavljanje kvalitetnije saradnje Narodne skupštine, Vlade Republike Srpske i institucija sa organizacijama mladih uz poboljšavanje uslova za viši stepen njigovog učešća u pokretanju inicijativa i donošenju odluka, istaknuto je danas u Banjaluci na debati “Jačanje učešća i uticaja mladih u politici i procesima donošenja odluka”.
Skupštini Odbor za pitanja djece, mladih i sporta i Odbor jednakih mogućnosti, uz podršku Misije OEBS-a u BiH, održali su zajedničku debatu “Jačanje učešća i uticaja mladih u politici i procesima donošenja odluka”, saopšteno je iz Narodne skupštine Republike Srpske.
Predsjednik Odbora Narodne skupštine za pitanja djece, mladih i sporta Ognjen Vukojević i predsjednik Odbora jednakih mogućnosti Nataša Radulović insformisali su prisutne o nadležnostima ovih odbora i načinima na koje mladi mogu aktivno da utiču na donošenje odluka u saradnji i komunikaciji sa njima,
Šef Kancelarije Misije OEBS-a u Banjaluci Kristof Fortije-Gi rekao je da se rasprava bavila pitanjima koja su važna, ne samo za mlade ljude, nego i kvalitet javnih politika i demokratsko upravljanje.
Pomoćnik ministra porodice, omladine i sporta Republike Srpske Helena Kerkez kaže da je jačanje učešća mladih u politici i donošenju odluka preduslov jačanja demokratskih procesa, dodajući da društvo koje prepoznaje ulogu i glas mladih može očekivati napredak i razvoj.
Predstavnik Centra za jednakost i ravnopravnost polova Ana Đurić pozvala je predstavnike omladinskih organizacija da aktivno ideje, probleme i zahtjeve usmjeravaju prema institucijama Republike Srpske s kojima u saradnji i komunikaciji mogu da urade mnogo na njihovoj konkretnoj realizaciji.
Izvor: srna.rs



